TransferWise má v každé zemi podporované měny (většina Evropy včetně ČR) účet v lokální bance (v ČR Raiffeisenbank). V sytému TransferWise uživatel zadá IBAN a SWIFT zahraničního (např. eurového) účtu a částku, kterou chce zaslat. Systém vygeneruje předpis pro domácí platbu, kterou uživatel provede ze svého českého bankovního účtu na český bankovní účet vedený TransferWise. TransferWise pak peníze zašle příjemci v zahraničí. Pro evropské platby SEPA je průměrná délka transakce 3 až 4 dny.

Peníze lze samozřejmě posílat i mezi účty vedenými v různých měnách v rámci jedné země. U nás je prozatím možné posílat z korunového účtu na eurový, jenž je vedený u české banky. Opačně, tedy z eurového na korunový, to v současné době nelze.

Posílat peníze do zahraničí lze dvěma způsoby.

  1. Buď zadáte výchozí částku v domácí měně anebo zadáte cílovou částku. Pokud zadáte výchozí částku, TransferWise vymění sumu na cílovou měnu podle aktuálního kurzu v okamžiku, kdy realizuje převod (2 – 3 pracovní dny po odeslání peněz z vašeho účtu). Proto se finální částka může lišit oproti původnímu výpočtu v závislosti na pohybu kurzu na měnovém trhu. Pokud je kurz výhodnější dostane příjemce více, pokud je kurz horší, dostane méně, než ukazoval původní výpočet.
    amount
  2. Anebo zadáte cílovou částku v cizí měně (to je případ platby zahraničních faktur či platby za zboží, kdy příjemce musí dostat přesnou částku) a zaškrtnete „The recipient needs a specific amount of …“. Jelikož se transakce účtuje podle aktuálního kurzu v okamžiku, kdy TransferWise realizuje převod, vyžaduje TransferWise nad rámec vypočítané sumy dle aktuálního kurzu v okamžiku vašeho převodu ještě tzv. buffer, což je malá rezerva na případný pohyb kurzu. Jakmile se transakce zrealizuje, rezerva se vrací na váš účet. Tento účet zadáváte po vyplnění údajů o platbě.specific-amount