Pokud nenaleznete odpověď na otázku, kterou právě hledáte v následujícím seznamu, neváhejte nás kontaktovat.

Co je transferTIP a k čemu slouží?

TransferTIP je srovnávací nástroj, který zohledňuje aktuální kurzy nabízené bankovními i nebankovními institucemi a poskytuje uživatelům potřebná data ke správné volbě poskytovatele zahraničních peněžních převodů. Součástí transferTIPu jsou i podrobné informace o jednotlivých poskytovatelích, novinky a tipy ze světa zahraničních plateb.

Problém bankovních převodů z jedné měny do druhé není (pouze) v poplatcích za samotný převod, ale především v kurzu, kterým banka měny převádí. Představte si, že posíláte 10.000 Kč na eurový účet v Německu a banka vám sice provede převod bez poplatků, ale za jedno euro bude chtít 1.000 Kč. Na německý účet vám dorazí 10 euro a banka se přitom bude tvářit, že provedla celou transakci bez poplatků. Ve skutečnosti sice banky nenabízí takto drastické kurzy, ale přesto může být jejich marže na jednom euru až jedna koruna. Tzn. za převod 10.000 Kč si bankéř může dopřát na váš účet dobrou večeři. Vždy počítejte celkový kurz transakce a váš výběr nejlepšího způsobu řiďte podle nejnižšího celkového kurzu.

 

Nejsou. Všechny informace obsažené na této stránce mají pouze orientační charakter a nejsou žádným způsobem závazné, jakkoliv jsou vedeny snahou o co nejaktuálnější a nejpřesnější přehled nabízených alternativ na trhu zahraničních plateb. Vyzýváme uživatele, aby si před rozhodnutím ověřili správnost údajů u samotných poskytovatelů. Provozovatel neodpovídá za správnost či aktuálnost obsahu.

 

Výběr poskytovatelů zahraničních převodů na transferTIPu se neustále rozrůstá, ale již nyní obsahuje všechny české banky a vybrané české a zahraniční nebankovní poskytovatele. Kritériem výběru je ověřená bezpečnost poskytovatele, dostatečně dlouhá historie či dostatečný objem převáděných peněz a naše osobní zkušenost s poskytovatelem. Proto jsou všechny varianty nabízené ve výsledcích srovnání zaručenými spolehlivými variantami převodu peněz do zahraničí.

 

Podrobný návod na registraci a zasílání peněz naleznete na stránce věnované TransferWise.