QuickTrade je jednodušší a okamžitý způsob konverze vašeho depozitu z jedné měny do druhé. Umožňuje okamžitou směnu za nejlepší aktuálně dostupný kurz na měnovém trhu (MarketPlace) CurrencyFair. Náš srovnávač počítá právě s kurzem QuickTrade.

Zvolíte na horní liště z rozbalovacího menu Exchange QuickTrade.

V našem případě chceme vyměnit 30 000 Kč za eura, tj zadáme 30.000 CZK a zmáčkneme Get quote (zobraz nabídku). Zobrazí se nám nejlepší aktuální možný kurz z měnového trhu včetně finální částky v eurech. Pokud nabídku potvrdíme, realizujeme konverzi za uvedených podmínek.

quicktrade

 

Pozn. č.1

Nabízený kurz je nejlepší disponibilní aktuální kurz na trhu CurrencyFair (MarketPlace), pokud je za tento kurz k dispozici dostatečné množství peněz v cílové měně. Pokud ne, vymění systém disponibilní peníze za nejlepší kurz, pokračuje na kurz o stupěň horší, vymění zbytek za něj a tak dále, dokud není zcela uspokojena moje poptávka. Ve skutečnosti tato situace nastává spíše u vyšších častek.

Pozn. č.2

Je třeba mít při hodnocení kurzu na paměti, že uživatel bude dále muset zaplatit poplatek 3 eura za převod peněz z účtu CurrencyFair na reálný bankovní účet v cílové měně. Náš srovnávač již tento poplatek ve výpočtu zahrnuje.