TransferWise používá tzv. mid-market rate, což je středový kurz na globálním měnovém trhu. Jinými slovy se jedná o kurz bez jakékoliv marže. Je to také ten kurz, který dostanete, když do googlu napíšete např. EURO to CZK. Zatímco jakákoliv banka používá vysoký tzv. PRODEJ kurz, pokud vám měnu prodává a nízký tzv. NÁKUP kurz, pokud od vás měnu kupuje, čímž realizuje svou (často až 3% vysokou) obchodní marži, používá TransferWise kurz středu. Za každou transakci TransferWise účtuje 0,7 % (0,5% pro staré zákazníky) z převáděné částky s minimální cenou 1 EURO (či ekvivalent v dané měně). Částka v kalkulátoru na TransferWise i v našem srovnávači je uvedena včetně všech poplatků.

Ve skutečnosti to tedy znamená, že oproti bance ušetříte až 2,3% na každé transakci (srovnání zde).

Občas je složité pochopit, že přestože např. mBanka provádí SEPA zahraniční převody bez poplatků, vyjde nakonec převod ve srovnání s TransferWise podstatně dráž kvůli nevýhodnému kurzu, který banka aplikuje při konverzi z výchozí na cílovou měnu převodu. 

Tyto ceny platí pouze pro základní měny, mezi než patří i koruny. Celý ceník je k dispozici na stránkách TransferWise.  .

 

Kolik vás bude stát konkrétní transakce, zjistíte buď na našem kalkulátoru nebo přímo na stránkách TransferWise. Cena zobrazené v kalkulátoru jsou vždy včetně všech poplatků a ukazují částku, která skutečně dorazí na účet příjemce.